Eurovision


 

Bu ilin mayında Rusiyanın paytaxtı Moskvada
keçiriləcək “Eurovision-2009” mahnı müsabiqəsində iştirak edəcək 43
ölkə artıq təmsilçisinin və onun ifa edəcəyi mahnının adını açıqlayıb.
Müsabiqənin
iki yarım finalı – mayın 12-si və 14-də, final mərhələsi isə mayın
16-də keçiriləcək. İştirakçı ölkələrin təmsilçilərinin və ifa
edəcəkləri mahnıların siyahısı:

I yarımfinal – 12 may

Bosniya və Herseqovina – Regina – “Bistra Voda” (“Təmiz su”)
İsveç – Malena Ernman – “La Voix!”
İsrail – Noa & Mira – “Einaiych” (“Başqa yol olmalıdır”)
Belçika – Patrick Ouchene – “Copycat”
Andorra – Susanne Georgi – “La Teva Decisi”
Çexiya – “Gipsy.cz” qrupu – “Aven Romale”
Çernoqoriya – Andrea Demiroviç – “Just Get Out Of My Life” (“Ömrümdən get”)
İslandiya – Yohanna – “Is It True” (“Bu doğrudur”)
Gürcüstan – iştirakdan imtina edib – “Stefani i 3G” qrupu “İ Dont Wanna Put in”
Bolqarıstan – Krasimir Avramov – “İlluzion” (“İlyuziya”)
Portuqaliya – Flor-de-Lis – “Todas As Ruas Do Amor”
İsveçrə – Lovebugs – “The Highest Heights” (“Ən hündür zirvələr”)
Makedoniya – “Next time” qrup – “Something What Remain”
Finlandiya – Waldo’s People – “Lose Control” (“Kontrolu itirmək” )
Belarus – Pyotr Yelfimov – “Eyes Thet Never Lie” (“Heç vaxt aldatmayan”)
Türkiyə – Hadisə Açıkgöz – “Crazy for you” (“Düm Tek-Tek”)
Rumıniya – Elena Georq – “The Balkan Girls” (“Balkan qızlar”)
Ermənistan – İnqa və Anuş Anşayan – “Jan-jan”
Malta – Chiara – “What If We” (“Əgər biz”)

II yarımfinal -14 may

Azərbaycan – Aysel Teymurzadə və Araş – “Always” (“Hər zaman”)
Danimarka – Brinck – “Believe Again” (“Yenidən inan”)
Sloveniya – “Quartissimo” qrupu – “Love Symphony” (“Məhəbbət simfoniyası”)
Niderland – “The Toppers” qrupu – “Shine” (“Parıldama”)
Latviya – İntars Busulis – “Sastregums” (“Tığac”)
Macarıstan – Adok Zoli – “Dance With Me”
Serbiya – Marko Kon & Milan Nikoliç – “Cipela”
Norveç – Aleksandr Ribak – “Fairytale” (“Nağıl”)
Ukrayna – Svetlana Loboda – “Be My Valentine” (“Mənim Valentnim ol” )
Yunanıstan – Sakis Rouvas – “This Is Our Night “(“Bu bizim gecəmizdir”)
Litva – Saşa Son – “Palydes Zmogus”
Polşa – Lidiya Kopanya – “İ Dont Wanna Leave”
Xorvatiya – İqor Tsukrov – “Liyela Tena”
Estoniya – “Urban Symphony” qrupu – “Randajad” (“Səyyahlar”)
Moldova – Nelli Çobanu – “Hora din Moldova”
Kipr – Kristina Metaksa – “Firefly”
İrlandiya – Şineyd Malvi və Black Daisy – “Et cetera” (“Və sair”)
Slovakiya – Kamil Mikulçik & Nela Pociskova – “Leť Tmou” (“Flight Through The Darkness”)
Albaniya – Kejsi Tola – “Më Merr Në Ëndërr”s

Birbaşa final mərhələsində iştirak edəcək ölkələr – 16 may

Fransa – Patrisiya Kaas – “Et S’il Fallait Le Faire”
Almaniya – “Alex Swings Oscar Sings” qrupu – “Miss Kiss Kiss Bang”
İspaniya – Soraya – “La Noche Es Para mí”
Böyük Britaniya – Jade “My Time” (“Mənim vaxtım”)
Rusiya – Anastasiya Prixodko – “Mama” (“Ana”)

Ayselka

Şərhlər:

  1. Admin dedi ki:

    Ermənistan – İnqa və Anuş Anşayan – ”Jan-jan”
    stop negative

  2. Krestniy dedi ki:

    melumata gore twk goodgood ,amma bunu da deyim ki bizim mahnimiz super deyil,bunnan yaxwi ola bilerdi nea ,

  3. VeFaSiz_Giz dedi ki:

    Азербайджан ok

  4. NIKA dedi ki:

    smile [Azerbaycan olacag "1" forgenc