Eurovisonda 42 ölkənin təmsilçiləri

Baku Crystal Hall»da mayın 22-si və 24-də keçiriləcək yarımfinalların hər birində 18 ölkə finala çıxmaq uğrunda mübarizə aparacaq. Böyük beşlik – Almaniya, Böyük Britaniya, Fransa, İspaniya və İtaliya, eləcə də ötən ilin qalibi Azərbaycan birbaşa mayın 26-da keçiriləcək final mərhələsində çıxış etmək hüququna malikdir.
APA müsabiqədə iştirak edən ölkələrin təmsilçilərinin və ifa olunacaq mahnıların siyahısını təqdim edir.
Qeyd edək ki, təmsilçilər məlum olsa da, dörd ölkə mahnısını hələ də müəyyənləşdirməyib. Bunlar Belçika, San-Marino, Azərbaycan və Böyük Britaniyadır.
I yarımfinal – 22 may
Ölkə adı
Təmsilçi
İfa edəcəyi mahnı
1. Albaniya
Rona Nishliu
«Suus»
2. Avstriya
’Trackshittaz» qrupu
«Woki Mit Deim Popo»
3. Belçika
İris
—–
4. Kipr
İvi Adamou
«La La Love»
5. Danimarka
Soluna Samay
«Should’ve Known Better»
6. Finlandiya
Pernilla Karlsson
«När Jag Blundar»
7. Yunanıstan
Eleftheria Eleftheriou
«Aphrodisiac»
8. Macarıstan
«Compact Disco» qrupu
«Sound Of Our Hearts»
9. İslandiya
Gréta Salóme & Jónsi dueti
«Mundu Eftir Mér»
10. İrlandiya
«Jedward» qrupu
«Waterline»
11. İsrail
«Izabo» qrupu
«Time»
12. Latviya
Anmary
«Beautiful Song»
13. Moldova
Pasha Parfeny
«Lăutar»
14. Monteneqro
Rambo Amadeus
«Euro Neuro»
15. Rumıniya
“Mandinga” qrupu
“Zaleilah”
16. Rusiya
«Bronovskiye babuşki»
«Party for everybody»
17. San-Marino
Valentina Monetta
—–
18. İsveçrə
«Sinplus» qrupu
«Unbreakable»
II yarımfinal – 24 may
Ölkə adı
Təmsilçi
İfa edəcəyi mahnı
1. Belarus
«Litesound»
«We Are The Heroes»
2. Bosniya və Herseqovina
Maya Sar
«Korake Ti Znam»
3. Bolqarıstan
Sofi Marinova
«Love Unlimited»
4. Xorvatiya
Nina Badrić
«Nebo»
5. Estoniya
Ott Lepland
«Kuula»
6. Makedoniya
Kaliopi
«Crno E Belo»
7. Gürcüstan
Anri Jokhadze
«I’m A Joker»
8. Litva
Donny Montell
«Love Is Blind»
9. Malta
Kurt Calleja
«This Is The Night»
10. Norveç
Tooji
«Stay»
11. Portuqaliya
Filipa Sousa
“Vida Minha”
12. Serbiya
Zeljko Yoksimoviç
«Nije ljubav stvar »
13. Slovakiya
Max Jason
«Mai Don’t Close Your Eyes»
14. Sloveniya
Eva Boto
«Verjamem»
15. İsveç
Loreen
«Euphoria»
16. Niderland
Joan Franka
«You And Me»
17. Türkiyə
Can Bonomo
«Love Me Back»
18. Ukrayna
Gaitana
«Be My Guest»
Final mərhələsi – 26 may
Ölkə adı
Təmsilçi
İfa edəcəyi mahnı
1. Azərbaycan
Səbinə Babayeva
——
2. Fransa
Anggun
«Echo (You And I)»
3. Almaniya
Roman Lob
«Standing Still»
4. İtaliya
Nina Zilli
«Per Sempre»
5. İspaniya
Pastora Soler
«Quédate Conmigo»
6. Böyük Britaniya
Engelbert Humperdinck

ELIK28

Şərhlər:

  1. ZakonLubvi dedi ki:

    ej hee gorek bu il nege olure maraxlidi

  2. kilipton dedi ki:

    sag ol brat ellerive saliq

  3. CooL_Man dedi ki:

    cox sag ol

    Light your fire!!!

  4. ...::EMERALD::... dedi ki:

    SAG OL DOSİ

  5. Miss_KaPRizZ of_cAdI dedi ki:

    hakk eden kazansin

  6. .::Miss Sladka::. dedi ki:

    twk ele lazimiydi mene mahnilarin adi)ellervize saqlik

  7. Music star dedi ki:

    can bonomonun mahnisi eladir 1 ci de 3 cude 2 cide ola biler vallah

  8. Sweet_Love dedi ki:

    ______________

    twk

  9. Mix-Girl dedi ki:

    Maraqlıdırrrr tşk

  10. ELIK28 dedi ki:

    SERHLERE GORE THANK YOU!

  11. ASKO dedi ki:

    Eziyyet ucun thank you ama yevruvijn hec vecimede deyil

  12. SEBERT dedi ki:

    tesekkurler maraqli xeberdi

  13. Pestimist... dedi ki:

    mR_bAkiNec,
    aynen

  14. mR_bAkiNec dedi ki:

    Sagol xeber gore

  15. Ninaska dedi ki:

    hmmmm twkkk xebercun
    boredom

  16. _SAFURA_ dedi ki:

    favoritlərim Türkiyə, Malta, Kipr